• Telefon: (54) 288 26 54, kom. 668 625 403
 • ul. Górna 28B 87-600 Lipno
 • Email: [email protected]

Węgiel, ekogroszek, pellet Toruń

Skład opału Lipnowski Opał oferuje w Toruniu szeroki asortyment opału. W ofercie posiadamy:

Wegiel Krajowy i Importowany:

 • węgiel kostka

 • węgiel orzech

 • ekogroszek

 • ekomiał

Pellet drzewny:

 • Pellet Barlinek

 • Pellet Lava

 • Pellet Olimp

 • Pellet Ikea

 • Pellet Premium Plus

 • Pellet Clear Energy

Dowozimy zakupiony towar na terenie całego Torunia i okolic. Ceny dostaw są ustalane indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia oraz docelowej odległości. Zawsze jest możliwość odbioru zakupionego opału u nas w firmie. Zapewniamy konkurencyjne ceny, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu dokonania bezpłatnej wyceny.

Telefon

Zadzwoń lub wyślij formularz kontaktowy, a chętnie Ci pomożemy.

(54) 288 26 54,
kom. 668 625 403

Email

Zadzwoń lub wyślij formularz kontaktowy, a chętnie Ci pomożemy.

[email protected]

Nasza lokalizacja

Zadzwoń lub wyślij formularz kontaktowy, a chętnie Ci pomożemy.

ul. Górna 28B
87-600 Lipno

Cieszymy się, że możemy Ci pomóc

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu.

  Skład opału Toruń

  nasz skład opałuMieszkasz w Toruniu lub okolicach i poszukujesz sprawdzonego dostawcy węgla lub pelletu? Znakomicie trafiłeś. Nasz skład opału oferuje znakomitej jakości pellet drzewny oraz rozmaite rodzaje węgla. W branży opałowej działamy już blisko 20 lat. Doświadczenie nauczyło nas jak istotny dla naszych klientów jest wybór dobrego opału. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa przy tym właściwe magazynowanie. Dlatego oferowany przez nas węgiel pakowany w worki przechowujemy w krytych suchych i przestronnych halach dzięki którym jest on chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast węgiel sprzedawany luzem chronimy specjalnymi wodoodpornymi plandekami. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień na opał niezależnie od tego w jakiej części Torunia mieszkasz. Chętnie dowozimy zakupiony towar na miejsce wskazane przez klienta. Przy zakupie większych ilości opału oferujemy atrakcyjne zniżki.

   

   

   

  Węgiel Toruń

  wegiel polskiWedług danych raportu powstałego na zlecenie Ministra Klimatu w Polskich gospodarstwach domowych funkcjonuje niemal 5 milionów kotłów grzewczych zasilanych węglem. W województwie Kujawsko-Pomorskim, także w Toruniu i okolicach istnieje nadal bardzo duże zapotrzebowanie na dobry węgiel. Jako skład węgla oferujemy najróżniejsze gatunki węgla dostosowane spalania w różnego rodzaju urządzeniach grzewczych. Potrzebujesz wysokiej jakości węgla typu ekogroszek? Dysponujemy różnymi jego rodzajami. Ekogroszek charakteryzujący się najwyższą kalorycznością dostępny w naszej ofercie to ekogroszek Inskjoy (28-30 MJ/kg). Posiadamy w sprzedaży zarówno węgiel importowany jak i ten wydobywany w kopalniach w naszym kraju. Można zakupić węgiel na wagę z oferty węgla magazynowanego luzem lub węgiel pakowany w worki 25kg. Wielu klientów woli kupować węgiel szczelnie zamknięty w workach, ponieważ jest on łatwiejszy w transporcie i magazynowaniu. Worek z tworzywa sztucznego skutecznie chroni węgiel przed zawilgoceniem dzięki czemu nawet przy dłuższym składowaniu opał nie traci na jakości. Jaki węgiel jest najlepszy do twojego kotła grzewczego? Warto zwracać uwagę na to jak pali się zakupiony węgiel – zawsze można najpierw kupić niewielką porcję węgla, aby dokonać kilku prób. Czy węgiel pali się czysto i bez problemów? Jak dużo zostawia popiołu? Czy ulega spiekaniu? Warto zwrócić uwagę, czy podczas spalania nie powstaje intensywny dym, który z czasem może okropnie zanieczyścić kocioł oraz przewód kominowy. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego, chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego gatunku węgla do Państwa potrzeb. W ofercie sprzedaży posiadamy także miał węglowy.

   

  Pellet Toruń – dlaczego właśnie pellet?

  pellet drzewnyOgrzewanie pelletem staje się w Toruniu i okolicach coraz bardziej popularne. Korzystanie z kotła na pellet z automatycznym podajnikiem jest komfortowe i ekonomiczne. Podczas spalania pelletu drzewnego nie powstają żadne szkodliwe substancje, nawet zapach dymu jest bardzo przyjemny. Pellet przechowywany w workach jest wygodny w magazynowaniu i w uzupełnianiu zasobnika. W przeciwieństwie do węgla pellet drzewny jest paliwem czystym, nie brudzi pomieszczenia, w którym jest przechowywany, a i podczas jego wsypywania łatwiej zachować higienę. Co ciekawe, niektóre rodzaje pelletu drzewnego dostępne w naszej ofercie mogą być wykorzystywane nie tylko jako paliwo w kotłach C.O. ale także jako naturalne i ekologiczne podłoże dla zwierząt domowych i hodowlanych. Sprzedajemy pellety Sosnowe oraz sosnowo-świerkowe, iglaste. Dlaczego sprzedajemy akurat pellet z drzew iglastych? Do produkcji wykorzystywane są tylko trociny z drzew iglastych, które posiadają naturalne lepiszcze, zapewniające bardzo dobrą spoistość, a sam pellet charakteryzuje się ładnym jasnym wybarwieniem.